وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان ملل نسبت به تداوم این رویکرد خطرناک رژیم صهیونیستی هشدار جدی داد و خواستار افزایش اعمال فشارها به‌خصوص از سوی سازمان ملل متحد بر رژیم اسرائیل شد. 

به گزارش پردیسان آنلاین، حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با آنتونیو گوترش ضمن قدردانی از تلاش‌های دبیر کل سازمان ملل متحد برای پایان جنگ و نسل‌کشی رژیم اسرائیل در غزه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان به تلاش‌های خود برای برقراری ثبات و امنیت پایدار در منطقه، به خصوص پایان دادن به جنایات رژیم اسرائیل جنگ علیه غزه ادامه می‌دهد.

وی هشدار داد که اگر آمریکا به جای اعمال فشار بر نتانیاهو در پذیرش آتش‌بس، به مماشات با این رژیم در ارتکاب جنایاتی جدید در رفح بپردازد، تبعات آن روی حامیان جنگ سخت خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام حمایت از پاسخ حماس به طرح توقف جنگ، گوترش را در جریان رایزنی‌های خود با قطر، عربستان سعودی، مصر و اسماعیل هنیه ، رئیس دفتر سیاسی حماس قرار داد و افزود: رژیم صهیونیستی در ادامه «سیاست ترور و نسل‌کشی» اکنون با بستن گذرگاه رفح و کرم ابوسالم در تلاش است فاجعه انسانی دیگری را در منطقه رقم بزند و تلاش‌های بین‌المللی برای توقف جنگ را بی‌ثمر سازد. اکنون این کاخ سفید است که باید بین نشان دادن اراده در اعمال فشار بر رژیم اسرائیل و توقف جنگ یا ورود منطقه به سطح جدید و متفاوتی از بحران و تنش، یکی را برگزیند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان نسبت به تداوم این رویکرد خطرناک رژیم صهیونیستی هشدار جدی داد و خواستار افزایش اعمال فشارها به خصوص از سوی سازمان ملل متحد بر رژیم اسرائیل شد.

امیرعبداللهیان همچنین خواستار ایفای نقش بیشتر سازمان ملل متحد و برگزاری نشستی با محوریت دبیر کل این سازمان و کشورهای تأثیر گذار در موضوع فلسطین، با هدف کمک به فلسطین شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، ضمن قدردانی از اقدامات و مواضع خردمندانه کشورمان در جهت تحقق صلح و امنیت منطقه گفت: سازمان ملل متحد از ابتدا بر موضع قاطعانه خود برای تحقق هرچه سریع‌تر آتش‌بس و پایان جنگ تاکید داشته است.

گوترش در ادامه افزود: ما روند اعمال فشارها بر اسرائیل و رایزنی فعال با آمریکا و سایر کشورهای تأثیرگذار برای برقراری آتش‌بس و پایان فوری جنگ در غزه و منطقه به‌خصوص باز کردن هرچه سریع‌تر گذرگاه رفح و سایر گذرگاه‌های که شریان حیاتی مردم غزه است را ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: من دائم علاوه بر مشورتی که بین ما جاری است، با مصر، قطر و اردن در تماس هستم و از همه طرف‌ها می‌خواهم که بر توقف جنگ و خون‌ریزی متمرکز باشند. مطمئن باشید که ما با جدیت تا توقف جنگ و رفع مشکلات ادامه می‌دهیم و از حمایت ایران هم در این مسیر تشکر می‌کنیم.