دبیر مجمع هماهنگی نیروهای انقلاب استان قم نیزقطعا حضور و حمایت از جوانان و نخبگان بدلیل انگیزه فراوان ، تحصیلات و تعهدی که نسبت به انقلاب دارند باعث افزایش خدمت رسانی دستگاهها به آحاد جامعه خواهد شد و انتخابات زمینه ای است برای شناسایی چهره های جدید و گردش نخبگانی در جامعه است بنده به موضوع گردش نخبگانی کاملا اعتقاد دارم و معتقدم تا زمینه ای برای افراد فراهم‌ نشود امکان مقایسه بین افراد توانمند و غیر موثر فراهم نخواهد شد.

به گزارش پردیسان آنلاین؛دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعه یازده اسفند ماه ۱۴۰۲ در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برگزار می‌شود تا ۲۹۰ نماینده با رای مستقیم مردم راهی بهارستان شوند؛ این درحالیست که با ثبت نام ۲۴ هزار و ۸۲۶ نفر به صورت الکترونیکی در انتخابات این دوره، رکورد نام‌نویسی شکسته شد.
عباس ذاکریان فرماندار قم نیز با پایان مهلت ثبت نام در مجموع ۴۰۱ نفر از حوزه انتخابیه قم،‌ کهک و جعفرآباد برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام خود را نهایی کردند.از این افراد ۱۳ درصد خانم و ۸۷ درصد آقا هستند.

هدف‌گذاری دشمن در انتخابات

در هر نوبت از انتخابات ریاست جمهوری – البته انتخابات دیگر نیز همین‌طور است؛ منتها انتخابات ریاست جمهوری مهمتر است – بوقهای تبلیغاتی دشمنان پیشاپیش مشغول سمپاشی و آلوده کردن و زهرآگین نمودن فضا میشوند تا شاید بتوانند به انتخابات لطمه‌ای بزنند. شما و همه ملت عزیز ایران بدانید – و میدانم که میدانید – دشمن چشم دوخته است که انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات بیرونقی شود. برای آنها این مهمّ است. در درجه اوّل، دشمن مایل است که انتخابات بی رونق شود – البته در درجه دوم ممکن است کسی را بر کسی ترجیح دهند؛ اما آن درجه بعدی است؛ نقطه مقابل آن، برای دلسوزان نظام و شخص این‌جانب، در درجه اوّل این مهم است که انتخابات، انتخابات پُررونق و پُرشوری شود و آحاد عظیم مردم، شرکت درانتخابات را وظیفه خودشان بدانند. ۱۳۸۰/۰۲/۱۱
پایگاه خبری تحلیلی پردیسان آنلاین درنظر دارد به منظور ایجاد شور و نشاط و حضور حداکثری در انتخابات، از طریق گفتگو با احزاب،شخصیت ها و چهره های سیاسی و تاثیر گذار استان قم گامی در این مسیر بردارد.
در دومین گام به سراغ یکی از فعال ترین مجامع سیاسی یعنی مجمع هماهنگی نیروهای انقلاب استان قم می رویم که در ادامه گفتگوی اختصاصی خبرنگار پردیسان آنلاین با سید مهدی میرقیصری دبیر این مجمع را می خوانید:

مجمع هماهنگی نیروهای انقلاب استان قم فعال ترین تشکل سیاسی کشور

خودتان را معرفی کنید و گوشه ای از فعالیت های سیاسی خود را بیان کنید.

سید مهدی میرقیصری دارای تحصیلات دکترای سیاست گذاری عمومی هستم و همینک بعنوان دبیر مجمع هماهنگی نیروهای انقلاب استان قم مشغول به فعالیت سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی در سطح استان هستم . به لطف الهی بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت فرهنگی و سیاسی در مجموعه های مختلف را در کارنامه دارم .

درباره حزب سیاسی خود و عملکرد آن بفرمایید.

مجمع هماهنگی نیروهای انقلاب استان قم همینک بعنوان فعال ترین تشکل سیاسی کشور است و در حال حاضر با۲۰۰ عضو بزرگترین تشکل استان می باشد . فعالیت های این تشکل انقلابی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب پایه گذاری شده است و جلسات این مجموعه از بدو تاسیس هر دو هفته یکبار بصورت منسجم بر اساس هدف گذاری مشخص شده برگزار می گردد.
برگزاری نشست های بصیرتی ، برگزاری نشست های معرفتی با حضور استاد شجاعی ، برگزاری دوره های کنشگری بصیرت سیاسی، مراسمات مذهبی و فرهنگی از جمله هیئت ، مراسم جشن ، ایستگاه های صلواتی و … و همچنین حضور فعال در فضای مجازی از جمله فعالیت های این تشکل انقلابی می باشد.

لزوم جهاد تبیین و بصیرت افزایی در بین مردم

ارزیابی شما از فضای انتخاباتی چیست. برای حضور حداکثری در انتخابات چه برنامه ای دارید و چه پیشنهاداتی دارید.

متاسفانه در ماه های اخیر از سوی دستگاههای زیربط و تشکلهای سیاسی فعال در سطح استان برنامه مشخصی ارائه نشده است اما یکی از مهمترین منویات مقام‌معظم رهبری تاکید به جهاد تبیین و بصیرت افزایی می باشد که این امر خود به خود باعث حضور انتخاباتی مردم در صحنه خواهد شد هر چقدر آحاد مردم و نخبگان با شرایط سیاسی و فرهنگی پیش روی نظام و انقلاب آشنا باشند و اهمیت این حضور و همراهی را بیشتر درک خواهند کرد. مجمع هماهنگی نیروهای انقلاب استان قم در راستای اهداف خود حضور فعالی در انتخابات اخیر خواهد داشت.

۴.فضای انتخاباتی استان قم را چطور ارزیابی می کنید.

هر چند در حال حاضر فضای انتخاباتی کم رونق می باشد اما ان شاءالله هر چه به زمان انتخابات نزدیک شویم شور انتخاباتی بیشتر خواهد شد لکن نیازمند برنامه ریزی مدون از سوی تشکلها و جریان های رسانه ای در این زمینه هستیم.

انتخابات زمینه ای برای گردش نخبگانی در جامعه

۵.به منظور گردش نخبگانی و حضور جوانان در عرصه انتخابات چه باید کرد.

قطعا حضور و حمایت از جوانان و نخبگان بدلیل انگیزه فراوان ، تحصیلات و تعهدی که نسبت به انقلاب دارند باعث افزایش خدمت رسانی دستگاهها به آحاد جامعه خواهد شد و انتخابات زمینه ای است برای شناسایی چهره های جدید و گردش نخبگانی در جامعه است بنده به موضوع گردش نخبگانی کاملا اعتقاد دارم و معتقدم تا زمینه ای برای افراد فراهم‌ نشود امکان مقایسه بین افراد توانمند و غیر موثر فراهم نخواهد شد.

هزینه های سنگین انتخاباتی اقدامی غلط همراه با بازخورد منفی

۶.گاها مشاهده می شود نامزدهای انتخاباتی با صرف هزینه های فراوان به دنبال رای آوری هستند،ارزیابی و توصیه شما چیست.

به هر روی برای شناخته شدن نخبگان در انتخابات باید هزینه کرد اما در حد عرف و معمول ، لذا هزینه های فراوان با وجود مشکلات معیشتی در بین مردم اقدامی غلط و قطعا بازخورد منفی خواهد داشت . پیشنهاد بنده به نامزدهای انتخاباتی برای کاهش هزینه های انتخاباتی استفاده صحیح و علمی از فضای مجازی است که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

اخلاق مداری و تعهد به مسائل شرعی و قانونی یک تکلیف است

۷.توصیه شما برای بداخلاقی های انتخاباتی و تخریب دیگر نامزدها چیست.

قطعا افراد توانمند و با شاخص های انقلابی نیازی به بد اخلاقی و تخریب ندارند . اخلاق مداری و تعهد به مسائل شرعی و قانونی یک تکلیف است و باید همواره مورد توجه همه نامزدها و فعالان سیاسی و احزاب قرار بگیرد. کسی از ابتدای امر با تخلف و بد اخلاقی بخواهد منصبی را تصاحب کند قطعا در ادامه کار از مسیر حق خارج خواهد شد. بدانیم مردم در این زمینه کاملا هوشیار و با سیاست عمل میکنند و فرق بین خادمان خود و سو استفاده گران را به خوبی تشخیص خواهند داد.

حضور در مجلس ظرفیت بی نظیری برای خدمت و تلاش برای رسیدگی به مشکلات مردم

۸.نکته پایانی

توقع نیروهای انقلابی و مردم از نامزدهایی که به مجلس راه پیدا میکنند این است که پای تعهد و وعده هایی که به مردم میدهند باشند این فرصتی است که خداوند و مردم در اختیارشان قرار میدهند. حضور در مجلس ظرفیت بی نظیری برای خدمت و تلاش برای رسیدگی به مشکلات مردم و توسعه شهر ایجاد میکند و نمایندگان باید قدر این فرصت را بدانند و از همه ظرفیت ها و امکانات برای پیشبرد اهداف انقلاب و خدمت به مردم استفاده کرد .